• Sprawdź naszą bogatą ofertę

  trwałość i jakość, na którą Cię stać

  AgatMeble 2020-03-09T13:39:37+00:00

  POLSKI PRODUCENT MEBLI

  nasze meble produkujemy, składamy i pakujemy w Polsce

  Aranżacja kącika kawowego. Jaki stolik wybrać?

  Do niedawna stolik kawowy był podstawowym wyposażeniem lokali gastronomicznych. Współcześnie jest niezbędnym meblem w domu – i to zarówno salonu, jak i gabinetu, czy sypialni. Wzbogacony o sofę lub fotele tworzy idealny kącik wypoczynkowy.  Jego charakter jest trochę uzależniony od stylu wnętrza, do którego trafia. Nie oznacza to jednak, że nie można zdecydować się na model o  niebanalnych kształtach i nowoczesnym designie. O czym pamiętać podczas wyboru stolika kawowego i aranżacji miejsca do wypicia kawy?

  Nie tylko funkcjonalność

  Mały, duży, z drewna, metalu, szkła lub tworzywa sztucznego, klasyczny, awangardowy lub nowoczesny – rodzajów stolików kawowych jest bardzo dużo. Dlatego wybór odpowiedniego mebla jest taki trudny. Przed zakupem trzeba się zastanowić, który model będzie najlepiej pasował do pomieszczenia, które zwykle narzuca charakter wybieranych mebli. Stolik, który stanowi podstawę kącika kawowego, powinien być przede wszystkim funkcjonalny i estetyczny. Wybierając odpowiedni model, warto jednak zwrócić uwagę na inne, równie ważne aspekty. Istotnym czynnikiem motywującym do zakupu może być jakość wykonania mebla oraz łatwość utrzymania w czystości i przeprowadzenia ewentualnej konserwacji. Istotny jest także materiał, z którego wykonany stolik, jego kształt i kolorystyka. Jeśli w domu są dzieci, bardzo ważna może okazać się stabilność konstrukcji. Wielkość stolika zwykle dobierana jest do metrażu pomieszczenia oraz do liczby korzystających z niego osób. Ważna jest uniwersalność aranżacyjna danego mebla i dopasowania do niego pozostałych elementów kącika kawowego.

  Kształt, wielkość i materiał

  Na rynku dostępne są stoliki kawowe klasyczne, bardzo nowoczesne oraz awangardowe. Bardzo popularne są obecnie stylowe stoliki kawowe typu LOFT, flagowy produkt firmy Agat Meble. To doskonały wybór do wnętrz urządzonych w modnym stylu skandynawskim. Producenci polecają także modele wykonane z egzotycznego drewna, stali, szkła, kamienia, lub tworzyw sztucznych. Decydując się na konkretny materiał, warto poznać jego zalety i dopasować go do realnych potrzeb mieszkańców. Aby wybrać odpowiednią wielkość, należy wziąć pod uwagę ilość domowników, rozmiar pomieszczenia oraz ilość mebli, które znajdują się już w tym pomieszczeniu. Mały stolik będzie niewygodny, duży niepotrzebnie zabierze przestrzeń. Również kształt stolika kawowego powinien być dobrany do potrzeb mieszkańców oraz do pomieszczenia. Przy dzieciach warto zainwestować w stabilny stolik bez kantów. Przy dużej ilości osób sprawdzić się może stolik w zestawie.

  Wróć

  Nieprawidłowa nazwa użytkownika, żadnych zdjęć, lub serwery Instagram nie został znaleziony
  Nieprawidłowa nazwa użytkownika, żadnych zdjęć, lub serwery Instagram nie został znaleziony
  ?