• Sprawdź naszą bogatą ofertę

  trwałość i jakość, na którą Cię stać

  AgatMeble 2020-03-09T13:39:37+00:00

  POLSKI PRODUCENT MEBLI

  nasze meble produkujemy, składamy i pakujemy w Polsce

  Stanowisko do pracy zdalnej. Jak powinno wyglądać idealne?

  Obecna sytuacja na świecie zmusiła wielu z nas do rozpoczęcia pracy zdalnej. Jak we własnym domu zorganizować sobie przestrzeń biurową tak, by nie ucierpiał na tym ani nasz komfort, ani jakość wykonywanych przez nas zadań?

  Własne home office - najważniejsze elementy

  Choć mogłoby się wydawać, że jest inaczej, w rzeczywistości praca zdalna jest bardziej wymagająca od tej wykonywanej w biurze - przede wszystkim dlatego, że wymaga od nas samoorganizacji i znacznej dyscypliny. Dobrze zaaranżowane stanowisko przyczyni się do utrzymania jednego i drugiego na wysokim poziomie.

  Praca z łóżka może być kuszącym rozwiązaniem, szczególnie, że podczas pracy zdalnej zazwyczaj nikt nas nie widzi. Jest to jednak jeden z największych błędów, jaki możemy w tym wypadku popełnić - sprawi on bowiem, że rozleniwimy się, tym samym zaś stracimy energię i motywację. Dlatego najważniejszym elementem naszej pracy zdalnej powinno być odpowiednie biurko do pracy przy komputerze. By zapewnić sobie maksymalny komfort, zadbajmy, by miało wysuwaną półkę na klawiaturę oraz było wyposażone w szafki, w których będziemy przechowywać dokumentację. Jeżeli nasza praca tego wymaga, ustawmy biurko w pokoju w taki sposób, by w jego otoczeniu znalazło się miejsce na drukarkę i skaner. W ten sposób zgromadzimy wszystkie niezbędne sprzęty w obrębie jednego stanowiska, a nasza praca zyska na szybkości i efektywności, ponieważ nie będziemy marnować czasu ani energii na poruszanie się po różnych miejscach w mieszkaniu. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy w tym wszystkim jest nasz komfort - dlatego, kupując biurko, dobierzmy je do naszych uwarunkowań i preferencji.

  Stanowisko pracy zdalnej ma wspierać nasze skupienie i kreatywność, powinniśmy więc zminimalizować w jego obrębie ilość elementów mogących nas dekoncentrować. Upewnijmy się więc, że na biurku i w jego najbliższym otoczeniu znajdują się wyłącznie elementy niezbędne nam do pracy - w ten sposób zniwelujemy liczbę rozpraszających nas przedmiotów, a jednocześnie uporządkujemy przestrzeń, zapewniając sobie większą swobodę ruchów podczas pracy.

  Równie ważnym elementem jest odpowiednie światło. Wybierając w mieszkaniu miejsce na stanowisko pracy, upewnijmy się, że w ciągu dnia zapewni nam ono wystarczającą ilość naturalnego światła. W przypadku konieczności pracy w nocy lub w pochmurne dni zaopatrzmy nasze home office w komfortowe źródło sztucznego światła - najlepiej sprawdzą się lampy emitujące białe światło o chłodnym odcieniu, które sprzyja koncentracji i oddala zmęczenie.

  Wróć

  Nieprawidłowa nazwa użytkownika, żadnych zdjęć, lub serwery Instagram nie został znaleziony
  Nieprawidłowa nazwa użytkownika, żadnych zdjęć, lub serwery Instagram nie został znaleziony
  ?